ZBIÓRKA FUNDUSZY NA RENOWACJĘ NAGROBKÓW NA CMENTARZU ROSSA W WILNIE

Społeczny Komitet Opieki nad Starą Rossą to stowarzyszenie zawiązane w 1990 r. z inicjatywy mieszkających w Wilnie Polaków: dziennikarza Jerzego Surwiły, lekarza Olgierda Korzenieckiego, filolożki Alicji Klimaszewskiej oraz działaczki społecznej i dziennikarki Haliny Jotkiałło, przy wsparciu Jerzego Waldorffa. Głównym celem statutowym stowarzyszenia jest opieka nad pomnikami nagrobnymi na wileńskim cmentarzu na Rossie.
Komitet zajmuje się głównie ich renowacją i odbudową. W okresie 30 lat stowarzyszenie odnowiło 174 pomniki nagrobne i wzniosło 5 nowych. Komitet jest organizacją non-profit, a środki materialne potrzebne na wypełnianie celów statutowych są zbierane podczas zbiórek społecznych, organizowanych przede wszystkim w Warszawie i Wilnie.Szkolny Klub Wolontariatu „Promieniści” w dniu 9.11.2023 r. przeprowadził zbiórkę na rzecz Społecznego Komitetu Opieki nad Starą Rossą. Zebraliśmy 350 zł. Dziękujemy Nauczycielom, Pracownikom szkoły oraz Wam kochana Młodzieży za ten piękny akt szacunku. Zebrane pieniądze zostały przekazane na konto fundacji.
Dziękuję całej społeczności szkolnej za udział w akcji!
Elżbieta Klimus