Co my świętujemy? Czyli o co chodzi z tą niepodległością?

Jednym z dwóch najważniejszych polskich świąt państwowych jest Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji od środy do piątku w szkolnej bibliotece odbywały się spotkania „Co my świętujemy? Czyli o co chodzi z tą niepodległością?”. W zajęciach wzięli udział uczniowie klas 1bc i 2 bc Branżowej Szkoły I stopnia oraz 1 ti oraz 1 tmt. Uczestnicy poznali podstawowe informacje związane z odzyskaniem przez Polskę niepodległości i wysłuchali fragmentów książki o jednej z najważniejszych osób, która przyczyniła się do tego, że dziś nasza Ojczyzna jest wolna i niepodległa. Następnie układali w grupach zagadnienia do krzyżówki, której rozwiązaniem było hasło: POLSKA. Dopełnieniem spotkań było wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych.
Iwona Pieniak, Joanna Turuta