Wycieczka do Zakładu Auto – Szlif. Lekcja historii na zamku w  Kętrzynie.

Dnia 7.11.2023 roku uczniowie klasy IIIC i IIIB Zasadniczej Szkoły Branżowej uczestniczyli w wycieczce dydaktycznej do zakładu Auto – Szlif w Kętrzynie. Młodzież naszej szkoły w tym roku  już po raz drugi odwiedziła zakład, korzystając z gościnności właściciela, za co jesteśmy bardzo wdzięczni. Dzięki temu wyjazdowi zapoznaliśmy się z procesem technologicznym naprawy głównej silników spalinowych samochodów osobowych, ciężarowych i motocykli. Wizyta pozwoliła uczniom na poszerzenie i usystematyzowanie wiadomości z zakresu obróbki skrawaniem, montażu i eksploatacji  pojazdów samochodowych. Chłopcy z zaangażowaniem przyglądali się pracy, dopytywali o szczegóły.
     Jednakże po nauce, każdemu należy się chwila odpoczynku. Aby lepiej poznać okolicę, uczniowie wraz z opiekunami zwiedzili zamek w Kętrzynie. Obecnie zamek jest udostępniany  jako Muzeum Warmii. Korzystając z oferty muzeum przez 90 minut odbyli wycieczkę po komnatach zamkowych z przewodnikiem, który w bardzo ciekawy sposób, językiem młodzieżowym, przedstawił historię miejsca, do którego przybyliśmy. Bez wątpienia największym zainteresowaniem cieszyła się prezentacja multimedialna pokazująca dzieje zamku i Kętrzyna.
     Opiekunami klas byli M. Kopytko i W. Czapla.