Wycieczka do Tiffi Boutique Hotel w Olsztynie

16 listopada 2022r. młodzież z klasy I Technikum hotelarskiego odwiedziła Tiffi Boutique Hotel. Jest to obiekt położony nad brzegiem jeziora Ukiel w stolicy Warmii i Mazur, mieście Olsztyn.
W Polsce idea hoteli butikowych wciąż jest stosunkowo młoda, mimo to obiekty tego typu z każdym rokiem cieszą się coraz większym zainteresowaniem gości poszukujących kameralności i intymności, a jednocześnie obsługi na najwyższym poziomie.
Hotel butikowy nazywany czasami z angielska boutique hotel lub lifestyle hotel to hotel wysokiego standardu, który zaspakaja wyszukane, luksusowe i wyrafinowane potrzeby swoich gości.
Hotel oferuje swoim gościom 43 klimatyzowane i komfortowo wyposażone pokoje, z których każdy urządzony jest z dużą dbałością o szczegóły. Uczniowie mieli okazję obejrzeć i zapoznać się z wyposażeniem wszystkich typów pokoi znajdujących się w obiekcie. Zapoznani zostali również z historią hotelu, organizacją pracy, oferowanymi usługami dodatkowymi oraz sytuacjami trudnymi, z którymi również musi czasem zmierzyć się personel hotelowy. Dowiedzieli się również jaki dress code obowiązuje w hotelu i jakie wymagania należy spełnić, aby zostać na przykład recepcjonistą w tym hotelu.
Jeden z szefów kuchni opowiedział o charakterze pracy kucharza, przygotowywanych w kuchni potrawach. Młodzież obejrzała także restaurację Brasserie Tiffi, w której można zjeść potrawy kuchni śródziemnomorskiej i tajskiej.
Odwiedziliśmy również SPA , w którym pracują wykwalifikowani terapeuci z Bali.
Wszystkie wnętrza hotelu zdobią piękne i bardzo oryginalne obrazy z fotografiami Szymona Brodziaka – światowej sławy fotografa czarno-białych kampanii reklamowych.
Na zakończenie należy wspomnieć, ze zostaliśmy bardzo ciepło i serdecznie przyjęci przez pracowników hotelu, którzy z chęcią opowiedzieli o tym pięknym, nowoczesnym i ekskluzywnym miejscu. Szczególne podziękowania kierujemy w stronę pani Urszuli Piętki – Deptuła – Administrative Specialist w hotelu, z którą kontaktowaliśmy się przygotowując wyjazd i która zorganizowała całe to spotkanie.

Mariola Maciejewska, Katarzyna Remiszewska

Ten wpis został opublikowany w kategorii Strona główna. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.