Podsumowanie zbiórki karmy dla zwierząt PCK

W październiku 2022r. uczniowie ze Szkolnego Koła Polskiego Czerwonego Krzyża w składzie: Damian Tomaszewski, Maria Strug, Karolina Krawczun i Alicja Barszczewska (klasa IV THg) przeprowadzili zbiórkę środków finansowych na zakup karmy dla bezdomnych zwierząt z Bartoszyc i okolicy Bartoszyc. Dzięki zaangażowaniu uczniów i nauczycieli została uzbierana kwota w wysokości 595,5 złotych.
Zakupiona karma trafiła do Fundacji Marzenia Niechcianych Zwierząt oraz wolontariuszy z Bartoszyc dokarmiających bezdomne koty na terenie ogródków działkowych „Dąbrowa” i w miejscowości Krawczyki.
Uzbierane środki pozwoliły na zakup: trzech worków pełnowartościowej karmy suchej (2 worki po 15 kg – Purina dla dorosłych kotów i kociąt oraz 1 worek 10 kilogramowy – Versele – laga dla dorosłych kotów i kociąt), a także 24 puszki karmy mokrej (Rafi).
Od wyżej wymienionych instytucji otrzymaliśmy podziękowania oraz prośbę o dalszą współpracę.
Mariola Maciejewska