Uczniowie „Mechaniaka” w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.

W piątek 27 października uczniowie klas II TPS, II TMT, III TPS, III TMT i II TI wyruszyli wraz z opiekunami do stolicy Pomorza. Celem wycieczki było otwarte w tym roku Muzeum II Wojny Światowej.
Koncepcja architektoniczna muzeum to pochylony budynek, gdzie wystawy mieszczą się pod ziemią. Większość gmachu jest przeszklona, stąd można zobaczyć piękną panoramę Gdańska. Budynek mieści się w bliskim sąsiedztwie Poczty Polskiej, miejsca tak znaczącego wszystkim Polakom. Każdy z nas otrzymał audioprzewodnik, żeby w skupieniu oglądać, słuchać, dotknąć prawdziwej historii. Kilkanaście sal ukazuje różne oblicza i czas trwania tych najokrutniejszych wydarzeń w dziejach ludzkości. Muzeum poświęcone jest nie tylko Polsce, ale wszystkim krajom, które brały udział bezpośredni lub pośredni w wojnie. Ukazano totalitaryzmy, żniwo głodu, jarzmo terroru, wolę walki w oporze, piętno obozów koncentracyjnych, mieszkanie gdańszczan w różnych momentach wojny, cierpienie Katynia i wiele innych. Miejsce to na pewno jest jednym z głównych punktów do zwiedzania w Trójmieście. Przestrzeń wyjątkowa, przejmująca, dająca możliwość doświadczenia niecodziennej i żywej lekcji historii – zostanie w naszych uczniach na długo.
Po przeżyciach kulturowych udaliśmy się do Ergo Areny na małą dawkę adrenaliny, gdzie chłopcy grali w laserowy paintball. W wojennych sceneriach, muzyce, półmroku mogli poczuć się jak żołnierze. Uczniowie wychodzili z uśmiechami na twarzach, bo to rzeczywiście niezwykle ekscytująca przygoda.
Pełni wrażeń, odrobinę zmęczeni w późnych godzinach wieczornych wróciliśmy do domu.

Danuta Maroska, Lilla Szewczyk i Sylwia Kapturska

Zobacz całą galerię zdjęć na www.flickr.com

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Strona główna. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.