PRZERWA NA CZYTANIE!

W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 nasza szkoła została zgłoszona do III Międzynarodowej edycji VII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie Przerwa na czytanie.
Akcja odbywa się już po raz 7 i jej celem jest w głównej mierze pokazanie uczniom, że czytanie jest fajne, może być zabawą i sprawiać przyjemność. Do tej pory we wszystkich edycjach brało udział 684 tysięcy 151 osób! Organizatorzy liczą, że w tym roku będzie to łącznie MILION CZYTAJĄCYCH OSÓB.  Akcja realizowana jest w ramach kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom.
W Mechaniaku akcja odbyła się w czwartek 27. października na wszystkich przerwach międzylekcyjnych, a także i niektórych lekcjach. Chętni  nauczyciele również przystąpili do krótkiej przerwy na czytanie w czasie lekcji.
Do akcji potrzebna była książka, chęci i dobry nastrój.
Celem akcji była promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, integracja środowiska szkolnego, a także pokazanie uczniom, że czytanie jest ciekawe, jak również zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu. W naszej szkole uczniowie czytali między innymi: w ławkach szkolnych, przy stolikach we wnękach, w bibliotece szkolnej, w salce do tenisa stołowego.

Wiele osób zabrało swoje książki z domu, ale chętnych do wypożyczenia w bibliotece też było sporo.W naszej szkole udział wzięło 149 uczennic i uczniów oraz nauczyciele i pracownicy administracji.
Dziękuję bardzo wszystkim za udział w akcji i zapraszam do udziału za rok!
Iwona Pieniak

Ten wpis został opublikowany w kategorii Strona główna i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.