Jak dbać o zdrowie psychiczne?

W październiku zajęliśmy się problematyką związaną z wpływem relacji z innymi na zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży. Mówiliśmy  o emocjach, komunikacji, konfliktach, poczuciu własnej wartości, asertywności oraz roli nowych technologii i elektronicznej komunikacji.

W dniach 26-28 października br. został przeprowadzony cykl zajęć warsztatowych nt „ Budowanie poczucia własnej wartości i relacji w zespole klasowym”. Głównym ich celem, była przede wszystkim nauka wzmacniania poczucia własnej wartości przez młodych ludzi, poznanie i wzmacnianie swoich mocnych stron oraz budowanie pozytywnych relacji w grupie klasowej. Uczniowie za pomocą różnorodnych ćwiczeń poznawali swoje wady i zalety, uczyli się logicznego i pozytywnego myślenia. Ponadto młodzież miała możliwość określenia poziomu swojej osobistej satysfakcji w takich obszarach życia jak: kariera, zdrowie, finanse, związki czy otoczenie. Zajęcia miały za zadanie wspieranie pogłębiania relacji budowania wzajemnego zaufania między uczniami.

Jak dbać o zdrowie psychiczne?

Młodzież zaangażowała się w zajęcia, co w rezultacie pozwoliło na jeszcze lepsze poznanie siebie i innych. Zajęcia warsztatowe przeprowadziła P. Barbara Magda – pedagog szkolny.

Kolejnym etapem było spotkanie z psychologiem, którego celem było wyjaśnienie „ Dlaczego relacje są ważne?” oraz jak opanować sztukę nawiązywania zdrowych relacji, komunikowania swoich potrzeb, a także rozpoznawania emocji oraz sposobów radzenia sobie z nimi. Głównym celem spotkania było uświadomienie młodzieży związku pomiędzy relacjami z innymi a samopoczuciem.  Spotkanie poprowadził psycholog szkolny P. Iwona Jedwabnik.
Szkolny Klub UNICEF

Ten wpis został opublikowany w kategorii Strona główna i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.