Oddajemy Krew! Szkolna Akcja Krwiodawstwa

Krwi nie można wyprodukować, może ją oddać tylko żywy człowiek! Nasza krew ratuje ludziom życie podczas operacji, ludziom z nieszczęśliwych wypadków. Czasem, aby przeprowadzić wielogodzinną ratującą życie operację, pacjentowi przetacza się nawet 60 litrów krwi. Nasza młodzież o tym wie i dlatego zawsze licznie stawia się na szkolne akcje krwiodawstwa. Uczniowie, którzy z niezależnych od siebie przyczyn nie mogli oddać krwi podczas szkolnej zbiórki, deklarują, że w najbliższym czasie pójdą do Punktu Krwiodawstwa. Miło jest słyszeć, że wcale nie chodzi o dni wolne, czy słodycze, a o świadomość, że ta krew jest potrzeba innemu człowiekowi.

WSZYSTKIM DAWCOM (UCZNIOM I NAUCZYCIELOM) DZIĘKUJĘ SERDECZNIE ZA UDZIAŁ W OSTATNIEJ AKCJI KRWIODAWSTWA, KTÓRA ODBYŁA SIĘ W NASZEJ SZKOLE DNIA 17 LISTOPADA 2021R.

DZIĘKUJĘ RÓWNIEŻ DZIEWCZĘTOM ZE SZKOLNEGO KOŁA POLSKIEGO CZERWONEGO KRZYŻA, KTÓRE POMOGŁY ZORGANIZOWAĆ I PRZEPROWADZIĆ AKCJĘ: OLIWII BAŁDYDZE, JULII PAŁACHOWSKIEJ, SANDRZE NARUSZEWICZ I MARII STRUG.

Podsumowując, w akcji wzięło udział 35 osób, 30 uczniów oddało krew.

Najprostsze kryteria kwalifikacyjne to dobry stan zdrowa, waga min. 50 kg, wiek od 18 do 65 lat. Jednorazowo oddajemy 450 ml krwi.

KOLEJNA AKCJA ZAPLANOWANA JEST NA POCZĄTEK MARCA 2022R.