Podsumowanie październikowej zbiórki karmy dla zwierząt

W październiku br. dziewczęta ze Szkolnego Koła PCK Gabriela Moskalewicz i Wiktoria Kuhl (klasa III TH) przeprowadziły zbiórkę środków na zakup karmy dla bezdomnych zwierząt z okolic Bartoszyc. Dzięki zaangażowaniu uczniów i nauczycieli została uzbierana kwota w wysokości 314 zł. Zakupiona karma trafiła do dwóch bartoszyckich instytucji pomagających zwierzętom, a mianowicie do Stowarzyszenia Na Rzecz Pomocy Zwierzętom i Ochrony Przyrody ,,Azyl” oraz Fundacji Marzenia Niechcianych Zwierząt. Zakupami i transportem zajęli się uczniowie z klasy III THg Marcel Zych, Damian Tomaszewski i Michał Chilimończyk.

Uzbierane środki pozwoliły na zakup: pełnowartościowej karmy z firmy Yosera (2 worki – 10 kg i 18 kg dla dorosłych kotów i kociąt) oraz karmy Kitti  – 3 trzykilogramowe worki i 20 puszek karmy mokrej.

Od wyżej wymienionych instytucji otrzymaliśmy podziękowania oraz prośbę o dalsza współpracę.

M.Maciejewska