11 listopada 2021r. 103. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości

Niestety ze względu na zaistniałą sytuację w związku z odejściem klasy I TI na kwarantannę, byliśmy zmuszeni do zrealizowania przedstawienia w formie nienarażającej nikogo na zachorowanie.
Decyzja Pani Dyrektor dotycząca bezpieczeństwa nas wszystkich była słuszna i potraktowaliśmy ją z największym szacunkiem. Spotkały nas również pewne trudności podczas realizacji naszego przedsięwzięcia, stąd dopiero teraz dzielimy się tym, co razem wypracowaliśmy.

11 listopada tego roku minęła 103 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Swoim występem pragnęliśmy przedstawić w pigułce najważniejsze wydarzenia z okresu, kiedy nasz Naród tracił swą suwerenność. Zależało nam by pokazać, jakie nastroje panowały w tamtym czasie i z czym musieli borykać się nasi przodkowie. Jesteśmy dumni, że obecnie dzięki poświęceniu wielu ludzi możemy żyć w wolnym kraju, co jest ważniejsze od panujących wśród nas podziałów. Bardzo chcieliśmy uświetnić apel śpiewem całej publiczności, by zjednoczyć się w patriotycznym duchu. Niestety, nie mogło to mieć miejsca. Jednak zachęcamy, by pamięć o tych tekstach i melodiach nie przepadła, bowiem niosą one w sobie charakter tamtych czasów, jak również dzięki nim  możemy poznać mentalność ludzi tęskniących za wolnością.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Strona główna. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.