MAMY NIEPODLEGŁĄ 2021

          Narodowe Święto Niepodległości to wyjątkowy dzień w kalendarzu nas wszystkich. Wspominamy rodaków, którzy walczyli o wolność, o Polskę – słowem, czynem, własną krwią i życiem.

Wielu uczniów na lekcjach historii i języka polskiego uczciło 11 listopada w uroczysty sposób. Wzięliśmy udział w akcji pisania życzeń organizowanej przez Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku – pisaliśmy życzenia Niepodległej, Polkom, Polakom, bohaterom. W edukacji historycznej skupiliśmy się na dyskusji, wydarzeniach tamtego czasu, filmie – „Co powinieneś wiedzieć o odzyskaniu niepodległości?”, który ukazał trudną drogę jej odzyskania; udaliśmy się do escape room 11 listopada.

Edukacja polonistyczna skoncentrowała się na kształceniu językowym, uwrażliwieniu słowa poetyckiego, pojawiły się pieśni patriotyczne, prezentacja multimedialna dotycząca losów Polski i film „Niepodległość”.

„Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie” (Jan Zamoyski), dlatego tak ważna jest pamięć, dlatego trzeba przypominać młodzieży, że największą wartością jest wolność.

                                                                                 Lilla Szewczyk i Sylwia Kapturska

Ten wpis został opublikowany w kategorii Strona główna. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.