Termy

Dnia 10 listopada 2021 roku klasa 2TH/TPS wraz z opiekunkami: p. Sylwią Jarzębowicz – Sudujko i p. Anną Nowoszyńską – Ejlak, uczestniczyła w wycieczce przedmiotowej do Lidzbarka Warmińskiego, której celem było zapoznanie się z ofertą rekreacyjno – sportowo – wypoczynkową Term Warmińskich.

Termy Warmińskie to kompleks basenowo – hotelowy z całorocznym zapleczem sportowym i rekreacyjnym. Bogata w cenne minerały woda z Term pełni również funkcje lecznicze. Na terenie znajduje się strefa aktywna obejmująca jacuzzi, baseny (basen sportowy, wielozadaniowy z dziką rzeką, basen dla dzieci) oraz wieżę ze zjeżdżalniami. Wypocząć oraz zregenerować siły można w Stefie Relaks, która posiada trzy baseny  (witalny, terapeutyczny i hipertermiczny) oraz jacuzzi a ponadto także w Strefie Wellness/Spa z basenami wewnętrznymi ( źródlany zimny, zanurzeniowy) oraz termalnym basenem zewnętrznym schładzającym. Dodatkowo strefa posiada gabinety masażu, saunę fińską, saunę parową, grotę solną oraz pomieszczenia na masaż podwodny i wirowy, bicze wodne oraz basen źródlany. Część konferencyjna składa się z sal konferencyjnych, szatni, restauracji, sali klubowej z barem oraz kręgielnią.

Ponadto na terenie kompleksu znajduje się centrum aktywności obejmujące: plac zabaw dla dzieci, staw naturalny z plażą i altanami z miejscami do grillowania, boisko do tenisa i boisko wielofunkcyjne, park linowy i ściankę wspinaczkową.

Po obiekcie oprowadzała nas p. Karolina –  manager strefy SPA &WELLNESS, która interesująco przedstawiła  zasady funkcjonowania poszczególnych stref, zapoznała młodzież z charakterystyką pracy na różnych stanowiskach: recepcjonisty, ratownika, masażysty itp., a dodatkowo pokazała miejsca, do których nie ma wstępu zwykły gość ośrodka: kuchnię z zapleczem gastronomicznym, pomieszczenie z systemem monitorującym baseny, najlepsze apartamenty.

Uczniowie Technikum Hotelarskiego uzyskali wiele cennych informacji w ramach kwalifikacji zawodowych, spędzając przyjemnie czas w tym okazałym obiekcie.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Strona główna. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.