„Listy do przodków” gra terenowa z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

W dniach 4-5 listopada 2021 odbyła się gra terenowa, która połączyła wiedzę historyczną ze znajomością najważniejszych miejsc w naszej szkole. Do gry zostały zaproszone klasy: 1 bc Szk.B.I st., 1 TMT, 3 TMT i 3 TPS.
Uczniowie otrzymali przeróżne zadania do wykonania. Odwiedzając poszczególne miejsca: gabinety – wychowawcy, doradcy zawodowego, pedagoga, pielęgniarki i obsługi administracyjnej, sekretariat szkoły, bibliotekę, stołówkę, halę sportową, kierownika internatu czy warsztaty szkolne, docierali do listów z okresu 1795-1918. W każdym wymienionym punkcie uczniowie mieli odczytać konkretny list i na jego podstawie należało odpowiedzieć na pytanie, a odpowiedź wpisać do kończącej grę krzyżówki, która wieńczyła całą trasę. Gra cieszyła się ogromnym zainteresowaniem nie tylko uczniów biorących w niej udział.
Dziękuję za zaangażowanie pracownikom szkoły oraz wszystkim uczniom za uczestnictwo.
Lilla Szewczyk