„Wakacje czas zacząć…”

Po pracowitym i długim roku szkolnym klasy pierwsze technikum hotelarskiego i mechatronicznego postanowiły rozpocząć wakacje aktywnie –spływem kajakowym po rzece Łynie.

Dnia 24 czerwca uczniowie pod opieką nauczycieli: Iwony Pieniak, Marty Cichockiej, Daniela Chruściela i Lilli Szewczyk wyruszyli do Rogóża.  Tam rozdzielono kajaki, wiosła i kapoki. Dla niektórych uczestników spływ był pierwszym kontaktem z kajakarstwem.

Po zwodowaniu kajaków popłynęliśmy do Bartoszyc – ponad 20 km. Okazało się, że wiosłowanie dla niektórych nie jest takie łatwe, trochę pokręcili się w kółko, trochę powpadali na siebie, ale z każdym „wiosłem” było coraz lepiej. Zrobiliśmy przerwę w Perkuikach, gdzie

przy ognisku upiekliśmy kiełbaski. Po posiłku popłynęliśmy dalej. Pogoda nas trochę „postraszyła” deszczem, ale cali i w komplecie dotarliśmy do celu.

Przepłynęliśmy trasę z Rogóża do Bartoszyc omijając liczne przeszkody w postaci kamieni i zwalonych drzew. Podczas spływu mogliśmy podziwiać piękną przyrodę i delektować się ciszą i spokojem, gdyż byliśmy tego dnia jedynymi turystami.

Celem wyjazdu był spływ kajakowy połączony z integracją, rozwijaniem sprawności i aktywności fizycznej .

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za zdyscyplinowany udział w spływie.

L. Szewczyk