Spotkanie z żołnierzami WOT

W dniu 27.09.2022 r. uczniowie klas trzecich i czwartych spotkali się z przedstawicielami Wojsk Obrony Terytorialnej (WOT). W czasie spotkania młodzież miała możliwość obejrzenia prezentacji i uzyskania informacji, jaki jest cel tworzenia oddziałów obrony terytorialnej, a także kto i w jaki sposób może się ubiegać o wstąpienie w szeregi oddziałów oraz jakie korzyści daje przynależność do WOT.
Jak podkreślali nasi goście, służba w oddziałach obrony terytorialnej to doskonały sposób na samorealizację i rozwój zawodowy, który jednocześnie kształtuje tak potrzebne dziś wartości, jak: odpowiedzialne i bezinteresowne wspieranie społeczeństwa, szacunek dla państwa i symboli narodowych oraz szacunek dla drugiej osoby.

Misją Wojsk Obrony Terytorialnej jest obrona i wspieranie społeczności lokalnych, przeciwdziałania i zwalczania skutków klęsk żywiołowych oraz prowadzenia działań ratowniczych w sytuacjach kryzysowych w stałym rejonie odpowiedzialności.
Szkolenia odbywają się weekendy co pozwala na pogodzenie życia rodzinnego oraz szkolnego ze służbą w WOT.
Więcej informacji na temat WOT uzyskać można na stronie http://www.mon.gov.pl/obrona-terytorialna/