Piknik militarny  w 20 BBZ

Uczniowie Mechaniaka na pikniku militarnym  w 20 Bartoszyckiej Brygadzie Zmechanizowanej im. Hetmana Polnego Litewskiego Wincentego Gosiewskiego

W miniony piątek 10 września uczniowie naszej szkoły licznie uczestniczyli w pikniku wojskowym z okazji święta 20 Brygady Zmechanizowanej. Skorzystaliśmy z zaproszenia i zawitaliśmy w gościnne progi jednostki wojskowej.
Mogliśmy zobaczyć sprzęt wojskowy, pojazdy ciężkie i lekkie, pokazy grup historycznych i surwiwalowych. W trakcie wydarzenia zaprezentowały się prawie wszystkie służby mundurowe – wojsko RP, wojskowa jednostka Straży Pożarnej, Policja, Nadleśnictwo Bartoszyce, Straż Graniczna. Można było zapytać o specyfikę pracy, o wejście w struktury służb mundurowych, o drogę, którą należy przebyć, by stać się jednym z tych, którzy służą Ojczyźnie. Wszyscy żołnierze czy policjanci chętnie odpowiadali na pytania naszych uczniów.
Cały piknik odbywał się w przyjaznej, wesołej i ciepłej atmosferze, tego dnia było wyjątkowo słonecznie.
W święcie Brygady udział wzięły klasy I TI, I TMT, I TH/TPS, 2 TMT, 3 TI g, 3 TI/TH,4 TMT  i 4 TI/TPS wraz z wychowawcami i opiekunami.
Warto nadmienić, że wielu naszych absolwentów pełni służbę w bartoszyckiej jednostce wojskowej.
                                       A.Mikołajczyk, D. Maroska i S.Kapturska