HERBATKA U DULSKICH

W środę biblioteka szkolna gościła klasę 4 th z panią Aliną Mikołajczyk, 3 tps/p z panem Mirosławem Kopytko, 3 th/pz panią Katarzyną Remiszewską na „Herbatce u Dulskich”, czyli dziesiątej odsłonie Narodowego Czytania. Lekturą jubileuszowej akcji jest „Moralność pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej   Podczas tegorocznej odsłony spotkaliśmy się, aby wspólnie czytać  ten wyjątkowy utwór, który piętnuje obłudę i zakłamanie. Odnajdujemy w nim komizm i gorzką ironię, mistrzowskie odmalowanie postaci i wyczucie języka, ale przede wszystkim uniwersalne przesłanie moralne, które w imię uczciwości i sprawiedliwości każe potępiać zło. Sztuka Zapolskiej wzbogaciła literaturę polską o ważną refleksję społeczną. Pojęcie „dulszczyzna” weszło na trwałe do języka potocznego i na przestrzeni epok było różnie interpretowane, stając się przedmiotem żywych dyskusji.  A czytali dla nas: Wiktoria – Dulska, pani Iwona – Hanka, Ania – Mela, Oliwia – Hesia, Julka – Lokatorka, Martyna – Juliasiewiczowa, Bartek – Zbyszko.  Dziękujemy klasom za udział i zapraszamy za rok do następnej lektury!
Galeria zdjęć