„Balladyna” Juliusza Słowackiego lekturą dziewiątej odsłony Narodowego Czytania

We wtorek, 6 października,  członkom Szkolnego Klubu Wolontariatu „Promieniści” i uczniom klas II TH/g, II TMT/g udało się połączyć akcję: Narodowe Czytanie z Ogólnopolskim Dniem Głośnego Czytania.

 „Balladyna” Juliusza Słowackiego jest lekturą dziewiątej odsłony Narodowego Czytania.  Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 r. Została zainicjowana wspólną lekturą  ”Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza.

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania został ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 r. Data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, poetki, prozaika, autorki bajek i baśni, utworów scenicznych dla dzieci i młodzieży. Celem tego święta jest promowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Organizowane jest przez szkoły i biblioteki, dlatego że czytanie rozwija wyobraźnię, poszerza pamięć  i  słownictwo oraz znajomość gramatyki,  a przede wszystkim  pozwala przeżywać wspaniałe emocje.

Fragment osadzonej na tle baśniowych dziejów opowieści o dwóch siostrach – Balladynie i Alinie – wywarł duże zainteresowanie wśród słuchaczy.

Posłuchajcie fragmentów… i obejrzyjcie galerię zdjęć z tego wydarzenia.

Dziękuję wszystkim za udział, a pani E. Klimus dodatkowo za przygotowanie aktorów.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Strona główna. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.