Zakręcona akcja 2020/2021 – nie czekaj, przyłącz się!

Zachęcamy każdego ucznia ZSP nr 1 do aktywnego udziału w „Zakręconej akcji”, polegającej na zbieraniu plastikowych nakrętek.

W tym roku szkolnym chcemy pomóc małej Julce w walce o zdrowie! Zebrane nakrętki są sprzedawane firmie recyklingowej, a uzyskane środki finansowe przeznaczone na rehabilitację i terapię osób ciężko chorych.

Jako szkoła bierzemy udział w tej akcji od 2012 roku (zaczęliśmy od III edycji, w tym roku mamy już XI).

Głównym organizatorem przedsięwzięcia jest Zakład Gospodarki Odpadami Sp. z o.o. w Bartoszycach, z którym nasza szkoła nawiązała współpracę.

Zbieramy nakrętki od napojów, soków ale także kremów, kawy, płynów do naczyń, czy do płukania, pokrywki od margaryny itp.

Jednym słowem wszystkie plastikowe nakrętki, które wpadną Wam w ręce. Im grubszy będą miały plastik tym lepiej!!! Ważne! Aby oczyścić wnętrze nakrętki, tak aby był to czysty plastik.

Nakrętki możesz zostawić w pojemnikach na terenie szkoły
– pod sekretariatem,
– w budynku nr 15
-o raz w sali nr 17/10.

POMÓŻMY JULCI W WALCE O ZDROWIE!!!

Opiekun i członkowie
Szkolnego Koła PCK