Uczeń Mechaniaka wyróżniony w ogólnopolskim konkursie literackim

Bartosz Kumorek, uczeń klasy I Technikum Hotelarskiego, zdobył wyróżnienie w VII edycji Ogólnopolskiego Konkursu im. Fiodora M. Dostojewskiego na utwór prozatorski „W poszukiwaniu Boga w człowieku”. Młodzież inspirować miały słowa Fiodora M. Dostojewskiego: „On, który pragnie ujrzeć Boga żywego twarzą w twarz, nie powinien Go szukać na pustym firmamencie swego umysłu, ale w ludzkiej miłości”. Bartosz napisał opowiadanie pod tytułem „Nawrócenie przez cierpienie”. Na konkurs nadesłano 48 prac z całego kraju. Nagrodzona praca oraz inne wyróżnione opowiadania i eseje zostały opublikowane w osobnej książce. Została ona zatytułowana tak, jak praca naszego utalentowanego ucznia. Jako nagrodę Bartosz otrzymał 4 egzemplarze książki. Dwa egzemplarze zostały przekazane dla Biblioteki Miejskiej w Bartoszycach, a dwa kolejne dla naszej szkoły. Zachęcamy wszystkich do jej przeczytania. Bartosz otrzymał również dwie inne książki oraz list gratulacyjny.
Bartoszowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów literackich!
Lidia Fit