Wycieczka klas I TPS/g i I TI/g do Remy w Reszlu

Dnia 6 lutego br. uczniowie klas pierwszych po gimnazjum –  I Technikum Pojazdów Samochodowych  i I Technikum Informatyczne pod opieką swoich wychowawców: p. Edyty Kondraciuk – Pieniak i p. Mirosława Kopytko oraz nauczyciela praktycznej nauki zawodu p. Zbigniewa Kowalczyka odbyli wycieczkę dydaktyczną do zakładu produkcyjnego „Rema” w Reszlu.
Jej celem było zapoznanie się z najnowszą technologią produkcyjną wytwarzającą obrabiarki numerycznie sterowane stosowane do obróbki drewna. Dzięki uprzejmości właściciela zakładu zapoznaliśmy się z procesem technologicznym obróbki materiałów metalowych na działach przygotowania produkcji (spawalnia, krajalnia, odlewnia żeliwa, malarnia, dział obróbki mechanicznej, obróbka cieplna oraz dział montażu końcowego obrabiarek do drewna).  Wizyta pozwoli uczniom na poszerzenie i usystematyzowanie wiadomości z zakresu montażu i eksploatacji urządzeń.
Uczniowie obu klas na przedmiocie Bezpieczeństwo i Higiena Pracy w teorii poznali przepisy i zasady. Będąc w zakładzie Rema, mogli w praktyce zobaczyć w jaki sposób pracownicy przestrzegają owych zasad a także czy wszystkie normy są spełnione.
Ku radości pedagogów po zakładzie oprowadzał jedną z grup długoletni pracownik „Remy”, a także absolwent Zespołu Szkół Mechanicznych w Bartoszycach p. Zbigniew Lipko. To uzmysłowiło uczniom, że sukces zawodowy mają na wyciągnięcie ręki. Chłopcy z zaangażowaniem przyglądali się pracy, dopytywali o szczegóły. 
Była to czwarta wycieczka dydaktyczna obu klas w tym składzie. Kolejne już zaplanowane.

M.Kopytko, E.Kondraciuk -Pieniak

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Strona główna. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.