Wolontariusz Roku 2019

Karolina Kawęcka – uczennica klasy trzeciej Technikum Hotelarskiego otrzymała zaszczytny tytuł Wolontariusza Roku 2019 Powiatu Bartoszyckiego. Wręczenie statuetek i podziękowań odbyło się 2 grudnia w Bartoszyckim Domu Kultury podczas uroczystej Gali Wolontariatu 2019, na której poszczególne samorządy doceniły ludzi zaangażowanych w pracę na rzecz innych.
Karolina od klasy pierwszej aktywnie działa w Szkolnym Kole Polskiego Czerwonego Krzyża. Systematycznie bierze udział w organizowanych przez Zarząd Rejonowy PCK kwestach i zbiórkach.
Współorganizuje imprezy kulturalno – artystyczno – prozdrowotne dla społeczności lokalnej, na których m.in. prezentuje zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, promuje zasady zdrowego stylu życia, organizuje gry i zabawy młodszym dzieciom. Na terenie szkoły natomiast współorganizuje zbiórki na rzecz osób w trudnej życiowej, a także bezdomnych zwierząt.  Pomaga w organizacji akcji krwiodawstwa  i akcji rejestracji osób na potencjalnych niespokrewnionych dawców szpiku kostnego, a także corocznej  Akademii z okazji Dni Honorowych Dawców Krwi.
Karolina jest osobą uczynną, sumienną i zaangażowaną też w  inne akcje charytatywne organizowane w szkole. Nie szczędzi swojego czasu nawet wtedy, gdy jakaś akcja odbywa się w sobotę, czy w wakacje. Zawsze można na niej polegać. Może być przykładem dla innych uczniów ZSP nr 1.

M.Maciejewska

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Strona główna. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.