Wizyta Koła Naukowego Robotyków

@kolo.naukowe.robotykow.knr

W dniu 26 października 2019 r. gościliśmy grupę studentów III roku Politechniki Warszawskiej reprezentujących Koło Naukowe Robotyków (KNR).
Inicjatorem tego wydarzenia był nasz absolwent – Jacek Prokopczuk, który jest teraz prezesem tego koła oraz studentem Automatyki i Robotyki na Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa.
Jacek wraz z trzema kolegami przygotował prezentację nt. studiów, kariery inżyniera, a najwięcej czasu poświęcił robotom. Opowiadał o tym jak zaprojektować robota, o rodzajach i zadaniach robotów oraz o sukcesach Koła Naukowego Robotyków na wielu międzynarodowych zawodach. Oglądaliśmy świetną prezentację multimedialną, ale jeszcze fajniejsze było podziwianie możliwości robotów (w tym łazika marsjańskiego), które nasi goście wtargali do auli.
Najaktywniejsi uczestnicy spotkania (55 uczniów z „Mechaniaka” i 15 uczniów ze szkoły podstawowej w Krekolach) otrzymali od Jacka gadżety KNR wydrukowane na drukarce trójwymiarowej. Trochę martwiłem się o naszą młodzież – czy 1,5-godzinny show Jacka Prokopczuka to nie za wielkie obciążenie… Ale nie było znudzonych – po zakończeniu prezentacji rozległy się głośne brawa, a spora część uczniów została jeszcze na dogrywkę – dodatkowe rozmowy ze studentami z KNR.
Jackowi i Jego Kolegom serdecznie dziękujemy za to wspaniałe i wyjątkowe spotkanie.
Zbigniew Murawski

Zobacz filmiki z prezentacji