WYCIECZKA DO SEJMU RP

12 września 2019r. klasa III TMT oraz grupa uczniów z klas III TPS i II TMT uczestniczyła w wycieczce do Warszawy. Na zaproszenie pana Adama Ołdakowskiego gościliśmy w Sejmie RP. Wizyta w gmachu Sejmu możliwa była  w zorganizowanej grupie po uprzedniej rezerwacji terminu. Trasa zwiedzania,  po przejściu  kontroli bezpieczeństwa, rozpoczęła się w Centrum dla Zwiedzających i obejmowała przejście podziemnym korytarzem, gdzie prezentowana jest wystawa dotycząca sejmowania w okresie I Rzeczpospolitej, a także makieta współczesnego kompleksu budynków sejmowych. Następnie uczniowie udali się z panem Posłem i panią przewodnik na galerię Sali Posiedzeń Sejmu, w miejsca przeznaczone dla gości. Pani przewodnik zapoznała nas z historią Sejmu. Następnie młodzież miała spotkanie z Posłem na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej, Adamem Ołdakowskim, z którego inicjatywy została zorganizowana ta wizyta. Pan Poseł przedstawił uczniom w bardzo przystępny sposób proces legislacyjny ustaw, strukturę organów państwowych oraz odpowiadał na pytania młodzieży dotyczące charakteru prac parlamentarzysty. Takie wyjazdy przyczyniają się do kształtowanie świadomości obywatelskiej wśród uczniów. Po obejrzeniu Sejmu poszliśmy na spacer po Łazienkach Królewskich. Dziękujemy Panu Posłowi Adamowi Ołdakowskiemu za współfinansowanie wyjazdu.

Mariola Maciejewska, Teresa Rymko, Krzysztof Lewandowski