Wycieczka do Urzędu Pracy

Lokalny rynek pracy – spotkanie z doradcą zawodowym
bartoszyckiego Urzędu Pracy

Dnia 15 III 2019r. uczniowie klasy III C ZSZ mechanik pojazdów samochodowych odwiedzili Urząd Pracy w Bartoszycach. Podczas zajęć przeprowadzonych przez panią Anetę Karpowicz doradcę zawodowego, młodzież zapoznała się z sytuacją na lokalnym rynku pracy w tym o poziomie stopy bezrobocia. Zawodami deficytowymi i nadwyżkami na rynku zatrudnienia, nowoczesnymi metodami aktywnego poszukiwania pracy. Uczniowie dowiedzieli się, jakie wymagania należy spełnić, aby podjąć pracę w interesujących ich zawodach, ewentualnie jak zmienić zawód lub podnieść kwalifikacje, a także  znaczeniu niektórych zawodów, nieznanych im dotąd – cieśla, dekarz, brukarz.

Wiedza zdobyta podczas spotkania z pewnością już niedługo przyda się naszym wychowankom.

Mirosław Kopytko