Pi – DAY, czyli Międzynarodowy Dzień Liczby PI

14 marca przypada Międzynarodowy Dzień Liczby Pi. Tego dnia w naszej szkole odbyło się rozstrzygnięcie konkursu „Pi  – rzecz”.  Do konkursu zostali zaproszeni w tym roku tylko uczniowie klas maturalnych. Jak się okazało, nie zawiedli i całkowicie zaskoczyli komisje konkursową swoimi pomysłami, zdolnościami i kreatywnością. Innymi słowy udźwignęli temat i sprostali zadaniu.

Uczniowie przygotowali różne prace, na których dominowały symbole liczby pi lub cyfry z jej rozwinięcia. Były to miedzy innymi: koszulki, kubki, obrazki, zegarki, rzeźby, stojaki na długopisy itp. W tym roku przypada 4 edycja tego konkursu; poprzeczka została wysoko postawiona i tylko prace, które były bardzo staranie wykonane lub zaskoczyły nietuzinkowym pomysłem, komisja konkursowa brała pod uwagę przyznając nagrody.

I miejsce – Jakub Szarłowski kl. 4 TMT (biżuteria)
II miejsce – Dominik Grzywnowicz kl. 4 TMT (obraz) oraz Łukasz Gołębiowski kl. 4 TI (zegar)
III miejsce – Przemysław Iwanowicz kl. 4 TMT (rzeźba w kamieniu) oraz Szymon Nowacki kl. 4 TI (breloczki)

Edyta Kondraciuk – Pieniak