Dywizjon 303. Historia prawdziwa

Uczniowie klas II Technikum Hotelarskiego i Informatycznego w dniu 2 października realizując zagadnienia edukacji kulturalnej, obejrzała film “Dywizjon 303. Historia prawdziwa”.
Film to prawdziwa historia polskich asów przestworzy, inspirowana bestsellerem Arkadego Fiedlera o tym samym tytule. Polscy lotnicy w ramach Królewskich Sił Powietrznych Wielkiej Brytanii (RAF-u) tworzą elitarną jednostkę – Dywizjon 303, który nie ma sobie równych. Ich ponadprzeciętne umiejętności i niezwykły patriotyzm mogą być przykładem dla kolejnych pokoleń Polaków.
Uczniowie z wielkim zainteresowaniem obejrzeli film i długo jeszcze w drodze powrotnej dyskutowali na jego temat. Zwrócili szczególną uwagę na wspaniałe efekty specjalne oraz sceny walk powietrznych, które wyglądały świetnie.

Iwona Grygorowicz