Narodowe Czytanie “Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego.

Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku.  Lekturą tegorocznego  czytania jest Przedwiośnie Stefana Żeromskiego..Pisarz dokonał w powieści bilansu pierwszych lat niepodległości Polski, zwracając uwagę na entuzjazm, chęć odbudowy państwa, ale także na błędy i zaniechania. Do tej pory ukazało się ok. 120 polskich i ponad 10 zagranicznych wydań książki. Doczekała się też dwóch ekranizacji.

26.09.2018 r. zaproszenie do czytania  Przedwiośnia w naszej szkole przyjęli: Starosta Powiatu Bartoszyckiego p. Wojciech Prokocki, w-ce dyrektor p. Stanisław Rudziński i p. Barbara Knifka – bibliotekarka z Powiatowej Biblioteki Pedagogicznej w Bartoszycach.

Fragmentów powieści wysłuchali uczniowie z klasy 1TH, 1TI, 1TPS, 3TI, 3TPS z nauczycielami.