Komunikat z Powiatowego Turnieju Proobronnego w Bartoszycach.

Dnia 29 września 2018r. z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości w ZSP nr 1 im. Kresowiaków w Bartoszycach odbył się Powiatowy Turniej Proobronny dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.
W Turnieju udział wzięły 5-osobowe zespoły z: SP Nr 7 z Bartoszyc, SP z Górowa Iławeckiego, Zespołu Szkół z Górowa Iławeckiego i Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. Kresowiaków w Bartoszycach.
Turniej składał się z dwóch części. Najpierw uczestnicy odpowiadali na 20 pytań testowych o różnym stopniu trudności, obejmujących okres 1887 – 1922r. a następnie udali się na strzelnicę gdzie oddali po 3 strzały próbne i 5 ocenianych z karabinka pneumatycznego w postawie stojącej. Suma punktów uzyskanych z testu i strzelania decydowała o wyniku zespołu. Do punktacji liczono wyniki uzyskane tylko przez 3 najlepszych z każdej drużyny.
Poziom wiedzy teoretycznej uczestników był wysoki. Również ze strzelania uzyskano dobre wyniki zwłaszcza uczniowie z ZS z Górowa Iławeckiego.
Po podliczeniu wyników z testu i strzelania, okazało się , że w grupie szkół podstawowych najlepszy wynik uzyskała SP z Górowa Iławeckiego, natomiast spośród szkół ponadgimnazjalnych zwycięstwo było po stronie ZSP nr 1 im. Kresowiaków w Bartoszycach. Te dwa zespoły, tym razem w składach 3 osobowych, będą reprezentować nasz powiat w zawodach wojewódzkich.
Drużyna Szkoły Podstawowej z Górowa Iławeckiego wystąpiła w następującym składzie: Michał Kraft, Anna Zawadzka, Marta Zimniak. Opiekun; Aleksandra Wasyleczko.
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Kresowiaków w Bartoszycach reprezentowali: Mateusz Babicz, Marek Chabrych,, Michalina Wojtasik, Przemysław Kozłowski, Paulina Fidura. Opiekun; Janusz Stolarkiewicz.

Janusz Stolarkiewicz

Ten wpis został opublikowany w kategorii Strona główna. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.