Akcja krwiodawstwa szkole

10 kwietnia odbyła się druga w tym roku szkolnym akcja krwiodawstwa. Krew oddały 24 osoby, w tym 20 uczniów ZSP nr 1. Kilka osób z powodów zdrowotnych zostało zdyskwalifikowanych. Szczególne podziękowania należą się młodzieży z klasy II TH, z której kilka osób właśnie tego dnia oddało krew po raz pierwszy, wykazując się empatią i odwagą  – niektórzy bowiem boją się igły, czy ewentualnego zasłabnięcia i rezygnują z bycia honorowym dawcą. Pamiętajmy, że nie każdy z nas może oddać krew, a może być ona w pewnym momencie potrzebna nam, czy naszym bliskim, dlatego wszyscy honorowi dawcy powinni się czuć szczególnie wyróżnieni!

M.Maciejewska

Zobacz więcej zdjęć w albumie szkoły