NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

W czwartek 1 marca br. uczniowie naszej szkoły należący do Szkolnego Klubu Wolontariatu wzięli udział w obchodach Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Uroczystości odbyły się w sanktuarium św. Brunona oraz na cmentarzu komunalnym przy ul. Kętrzyńskiej.

Obchody rozpoczęła msza św. w intencji Żołnierzy Wyklętych. Wzięli w niej udział mieszkańcy miasta, władze powiatowych samorządów, przedstawiciele formacji mundurowych oraz poczty sztandarowe bartoszyckich szkół, naszą szkołę reprezentował poczet w składzie: Karolina Kawęcka z klasy I TH, Michalina Wojtasik z klasy II TI oraz Michał Pieniak z klasy III TI.

Po mszy uczestnicy uroczystości przemaszerowali ulicą Kętrzyńską na cmentarz komunalny. Tam, przy padającym śniegu i 14-stopniowym mrozie, odbyła się dalsza część obchodów, w trakcie których młodzież naszej szkoły trzymała zdjęcia wybranych żołnierzy niezłomnych.

Zgromadzeni odśpiewali hymn państwowy, odczytano list ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka, Apel Poległych, a kompania honorowa 20. Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej oddała salwę honorową. Następnie pod krzyżem AK złożono kwiaty
i zapalono znicze.

Szczególnie serdecznie dziękuję wszystkim zaangażowanym w obchody: Kamili Mich, Natalii Mich z klasy II TH, Paulinie Owczarek, Katarzynie Maszaro, Zuzie Tabace z klasy III TH, Damianowi Fidurze, Szymonowi Rafalskiemu z klasy II TI, Patrykowi Ziółkowskiemu z klasy III TPS, Patrykowi Różyckiemu z klasy III c.

Elżbieta Klimus

Ten wpis został opublikowany w kategorii Strona główna. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.