Obchody Święta Niepodległości

W dniu 11 listopada br. młodzież naszej szkoły aktywnie włączyła się w obchody
99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. O godz. 10.00 w kościele farnym odbyła się uroczysta Msza święta z udziałem przedstawicieli władz lokalnych, pocztów sztandarowych szkół oraz służb mundurowych. W skład pocztu sztandarowego naszej szkoły weszły następujące osoby: Laura Bachanowicz, Julia Bachanowicz z klasy II TI, Michał Pieniak z klasy III TI.

Tradycyjnie już w kościele pod wezwaniem św. Brunona w Bartoszycach po Mszy świętej
o godz. 18.00 młodzież zaprezentowała widowisko słowno-muzyczne zatytułowane „Wyzwolenie”. Zaprezentowano utwory wybitnych polskich pisarzy, m.in. Adama Mickiewicza, Wisławy Szymborskiej, Marii Konopnickiej oraz Stanisława Wyspiańskiego. Uczennica kl. III TH Paulina Owczarek uświetniła program swoim występem wokalnym, podczas którego zaśpiewała pieśni i piosenki: „Czarna Madonna”, „Kwiaty Polskie”, „Dziwny jest ten świat” oraz „Mury”. Recytowali: Kamila Mich, Natalia Mich z klasy II TH, Karolina Kawęcka z klasy I TH,  Paweł Kiszło z klasy II TI, oraz Paweł  Skarul z klasy
I TMT.

W apelu pamięci, który miał miejsce o godz. 18.00 na placu Bohaterów Westerplatte, naszą szkołę reprezentował poczet sztandarowy w składzie: Patrycja Truszkowska, Julia Wójcik z klasy III TH oraz Damian Fidura z klasy II TI.

Wszystkim uczniom czynnie zaangażowanym w tegoroczne obchody Święta Niepodległości serdecznie dziękujemy.

Elżbieta Klimus

Ten wpis został opublikowany w kategorii Strona główna. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.