Prezenty bez Pudła UNICEF

W dniach 16 i 18 listopada przeprowadziliśmy akcję charytatywną, której celem była zbiórka pieniędzy na zakup szczepionek i leków dla dzieci dotkniętych ubóstwem i wojnami. Zebraliśmy kwotę 365,58 zł. To dzięki Wam, kupiliśmy szczepionki przeciw:
– polio 120 dawek
– odrze 30 sztuk
– gruźlicy  100 dawek
– błonicy, krztuścowi i tężcowi 50 szczepionek
Dodatkowo zakupiliśmy:
30 saszetek gotowej do spożycia pasty terapeutycznej (tzw. RUTF – ready to use therapeutic food) dla głodujących i niedożywionych dzieci . Masa 1 saszetki: 92g rekomendowana w 2. fazie terapii niedożywienia.
5 000 tabletek  uzdatniających wodę.
Prezenty bez Pudła to produkty humanitarne dostarczane przez UNICEF najbardziej potrzebującym na całym świecie. Stanowią one kluczową pomoc dla dzieci mieszkających na obszarach dotkniętych ubóstwem, konfliktami lub klęskami żywiołowymi. Produkty są wysyłane z największego magazynu pomocy humanitarnej UNICEF w Kopenhadze lub – jeśli jest taka możliwość – są kupowane na miejscu, aby ograniczyć koszty transportu i wesprzeć lokalny rynek.
Prezenty bez Pudła UNICEF docierają do najtrudniej dostępnych miejsc w takich krajach jak Bangladesz, Madagaskar, Wenezuela, Mauretania i wiele, wiele innych. Pracownicy UNICEF dostarczają je przez 365 dni w roku do najdalszych zakątków świata.  Żywność terapeutyczna, szczepionki i lekarstwa, zeszyty i przybory szkolne to tylko niektóre produkty, które pracownicy i wolontariusze UNICEF wykorzystują codziennie w terenie, realizując projekty pomocowe na rzecz dzieci na całym świecie. Wszystkie te materiały dostarczane są dzięki darowiznom przekazywanym przez Darczyńców – osoby prywatne, szkoły, przedszkola, a także firmy. Dzięki Prezentom bez Pudła UNICEF, możemy sami wybrać, jaki produkt chcemy ufundować.

Dziękujemy wszystkim, rodzicom, uczniom, , nauczycielom, pracownikom szkoły za wsparcie naszej akcji.

Szkolny Klub UNICEF

certyfikat
Ten wpis został opublikowany w kategorii Strona główna. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.