Świąteczna Zbiórka Żywności już za nami…

Święta godne, a nie głodne! – pod takim hasłem ruszyła tegoroczna Świąteczna Zbiórka Żywności w ponad 2000 sklepach w całej Polsce!
Uczniowie naszej szkoły również dołączyli aktywnie do ogólnopolskiej akcji Świątecznej Zbiórki Żywności, która odbyła się 26 i 27 listopada, na terenie Bartoszyc. Wolontariusze z Mechaniaka w sklepach Polo i Stokrotka, zebrali około 300 kg pełnowartościowych artykułów spożywczych, które jeszcze przed świętami zostaną przekazane osobom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej, bezdomnym, niepełnosprawnym, chorym oraz rodzinom wielodzietnym.
Według danych GUS z 2020 roku odsetek osób żyjących w skrajnym ubóstwie wzrósł do 5,2%, co oznacza, że około 1,9 mln Polaków dysponuje miesięcznie kwotą mniejszą niż 600 zł. Codziennie muszą podejmować trudne decyzje, czy opłacić rachunki, kupić leki czy jedzenie.
Tego rodzaju akcje wiążą się z zainteresowaniem i zaangażowaniem naszych szkolnych wolontariuszy, którzy kierują się przede wszystkim empatią, solidarnością i chęcią pomagania innym ludziom. Poświęcają swój wolny czas, mimo że nie zawsze jest to łatwe i wdzięczne zadanie, uczniowie chcą pomagać także w następnym roku.
Organizatorem tej ogólnopolskiej akcji są Banki Żywności. https://zbiorkazywnosci.pl

Wolontariusze:
Alicja Barszczewska, Wiktoria Rybak, Paulina Jóźwicka, Martyna Wieteska, Wiktoria Antosik, Anna Szostak, Konrad Ślusar, Hubert Woś, Wiktor Mokijewski, Oscar Garcia, Piotr Michniewicz, Paweł Szyszko i Marcel Zych.

Danuta Maroska

Opis_zbiorki