“ZAWÓD – ŻOŁNIERZ”

19października w ramach „Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery” na auli szkolnej odbyło się spotkanie z Panem Kapitanem Andrzejem Panasiukiem pracownikiem Wojskowego Centrum Rekrutacji w Lidzbarku Warmińskim. Miało ono na celu promowanie akcji pn. “Poznaj swojego rekrutra”.
Uczestniczyła w nim młodzież klasy III TI w raz z wychowawcą Panią Alicją Czerniak.
Zaproszony gość, w sposób bardzo ciekawy i zarazem przystępny zaprezentował młodym ludziom ochotnicze formy służby wojskowej oraz szkolenia wojskowe. Omówił też możliwości zatrudnienia jakie daje wojsko, przedstawił również  ścieżkę kariery zawodowej dla osób, które zdecydują się zostać żołnierzem w czynnej służbie. Uczniowie dowiedzieli się także, na jakich uczelniach wojskowych mogą podjąć studia, które jak podkreślił  w całości finansowane są przez MON.
Jeśli jednak młody człowiek zdecyduję się na kontynuowanie nauki na wyższej uczelni cywilnej, to również ma możliwość skorzystania z oferty Legii Akademickiej, która szkoli studentów z zakresu obronności kraju.
Młodzież  z zainteresowaniem słuchała wykładu Pana Kapitana i z pewnością przedstawione przez niego perspektywy dalszego rozwoju edukacyjnego i zawodowego  dają im  ogromną szansę  na stabilne zatrudnienie w czasach przecież tak dzisiaj niepewnych.
Na koniec zajęć Pan Andrzej zachęcił uczniów do odwiedzania strony Facebooka “WCR Lidzbark Warmiński”, gdzie jak powiedział można zapoznać się bliżej ze szczegółami rekrutacji do służby wojskowej.
Składamy serdeczne podziękowania Panu Kapitanowi za przybycie do naszej szkoły i bardzo ciekawy wykład.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Strona główna. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.