Wycieczka przedmiotowa do Zakładu Karnego w Kamińsku

W piątek 05.12.2014r. uczniowie klas czwartych naszej szkoły wzięli udział w  niecodziennej lekcji prawa w ramach zajęć wiedzy o społeczeństwie, która miała miejsce w Zakładzie Karnym w Kamińsku. Opiekunami były Lilla Szewczyk, Edyta Kondraciuk-Pieniak i Sylwia Jarzębowicz-Sudujko

W czasie spotkania z zastępcą dyrektora ZK mjr Zdzisławem Szewczykiem uczniowie zostali zapoznani z zasadami funkcjonowania zakładów karnych w Polsce oraz specyfiką zawodu .

Bardzo dziękujemy funkcjonariuszom Służby Więziennej za poświęcony czas i ciekawą lekcję. Po terenie Zakładu Karnego oprowadzał nas starszy inspektor działu ochrony kpt. Jerzy Kuzia oraz starszy wychowawca por. Arkadiusz Wierzbowski.

Mamy nadzieję, że spotkanie to było przestrogą dla biorącej w nim udział młodzieży szkolnej oraz ostrzeżeniem przed zachowaniami niezgodnymi z obowiązującym prawem w Polsce.
L. Szewczyk