UCZNIOWIE MECHANIAKA AKTORAMI W “MAŁYM KSIĘCIU”!

Uczniowie ZSP nr 1 im. Kresowiaków wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Artystycznym „Klasa ze snów”, którego zadaniem było nakręcenie 2 – minutowego filmu, ukazującego wybraną lekturę. W trakcie ferii zimowych p. Danuta Maroska wraz z uczniami oraz reżyserem A. Piwnickim (uczniem LO), kręcili “Małego Księcia” autorstwa Antoinea de Saint – Exuperyego. Misja była arcytrudna, bo jak wybrać wątki tak wielkiego dzieła i umieścić je w filmie w ciągu 2 minut. W konkursie wzięły szkoły z całego kraju, nasza niestety nie odniosła sukcesu, ale mamy nadzieję, że w przyszłości powiedzie nam się lepiej.

W filmie udział wzięli: p. Danuta Maroska, Małgorzata Lewandowska –„Geograf” z kl. IV TH, Zuzanna Narkowicz-„Bankier” z kl. III TI, Natalia Kiewisz-„ Róża” z kl. I TH,  Sylwia Pisarek-„Próżny” z kl. III TI, Jakub Tołoczko -w roli tytułowej- Mały Książę i Karol Sołtan-„Pijak” z I TPS.

Była to fantastyczna przygoda, w której można było dać upust swojej wrażliwości artystycznej i pokazać, że szkoła ma do zaoferowania nie tylko lekcje..

Link do filmu: https://www.youtube.com/watch?v=6ojglDqU4V8

Danuta Maroska