Szkolny konkurs języka rosyjskiego

Dnia 07 czerwca  2013 r. o godz. 10.00  w auli naszej szkoły odbył się szkolny konkurs języka rosyjskiego pt.: Слушаем и читаем с пониманием(Słuchamy i czytamy ze zrozumieniem). W konkursie wzięło udział 38 uczniów, którzy uczą się języka rosyjskiego.

Byli to uczniowie następujących klas: I TI, I TH, II TPS, II TI, II TMT, II TH, II bc LP, III TMT, III TH, III TI.
Zadaniem uczestników było rozwiązanie zadań zamkniętych (słuchanie i czytanie ze zrozumieniem), wykazanie się znajomością podstaw gramatyki oraz  sprawdzenie umiejętności pisania i znajomość zasad ortograficznych. Tutaj trzeba było popisać się znajomością, tak nielubianych i znienawidzonych przez uczniów, reguł gramatycznych. Do zdobycia było 49 punktów.

Wszyscy uczniowie startujący w konkursie  wykazali się tymi umiejętnościami – oczywiście każdy na swoim poziomie…Jednak w naszej szkole są mistrzowie, a także mistrzynie języka rosyjskiego. Różnica w punktacji między zdobytymi miejscami to jedno oczko.

Oto lista laureatów:

Marcin Lenard kl. I TI wynik 41 punktów

(trzeba tutaj zaznaczyć, że Marcin jest gimnazjalnym  laureatem olimpiady rosyjskiej, a tym roku szkolnym nie uczęszczał na lekcje języka rosyjskiego)

Tuż za nim z wynikiem 40 punktów

Patrycja Hołoweńczak kl. II TH
Niedźwiecki Damian kl. I TI

(poszli łeb w łeb)

III miejsce z 39 punktami wspólnie zajęły

Paulina Wojciechowska kl. I TH
Łada Dominika kl. II bc LP

Jak widzimy pierwszoklasiści wcale nie odbiegają poziomem swoich umiejętności językowych od starszych koleżanek i kolegów. Zwycięzcom gratulujemy wygranej.  Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i zapraszamy do wspólnego główkowania w przyszłym roku szkolnym.

Organizatorzy: Ewa Chmielak, Iwona Pieniak

I jeszcze parę fotek jak to naprawdę wyglądało…

1 2 3
4 5 6