Świadomi zagrożenia – zajęcia z zakresu ekologii i ochrony środowiska

Dnia 24 lutego 2017r. w naszej szkole odbyły się kolejne zajęcia z zakresu ekologii
i ochrony środowiska, w których udział wzięli uczniowie klasy I i II Technikum Hotelarskiego. Spotkanie pod tytułem „Świadomi zagrożenia” poprowadził pan Karol Daliga z Nadleśnictwa Bartoszyce. Uczestnicy zajęć mieli okazję zapoznać się z historią, lokalizacją, strukturą organizacyjną i pracą Nadleśnictwa. Prowadzący omówił m. in. zasady racjonalnej gospodarki lasami, a także wykorzystanie różnych rodzajów drewna w gospodarce. Szczególny nacisk w swojej prelekcji położył na przedstawienie zależności człowiek-las. Ludzie korzystają bowiem w różny sposób z zasobów leśnych, ale też zagrażają lasom zostawiając w nich, nawet w obecnych czasach uregulowanej gospodarki odpadami, dzikie wysypiska śmieci, co może mieć dalsze negatywne konsekwencje dla środowiska. Spotykane są też kradzieże drewna, wnykarstwo narażające zwierzęta leśne na ogromne cierpienia oraz zaprószenia ognia prowadzące do groźnych pożarów.

Następne zajęcia z tego cyklu zaplanowane są na 22 marca dla klasy I Technikum Samochodowego i Mechatronicznego.

Jednocześnie informuję, iż nasza szkoła nawiązała współpracę z Fundacją Nasza Ziemia,
w wyniku której powstał Klub Nasza Ziemia (http://www.klubynaszejziemi.pl/kluby/zespol-szkol-ponadgimnazjalnych-nr-1-im-kresowiakow-w-bartoszycach) – jego uczestnikami są uczniowie klasy
I Technikum Hotelarskiego. Wszelkie informacje o działaniach z zakresu ekologii i ochrony środowiska przyrodniczego organizowane w szkole będą sukcesywnie zamieszczane na stronie klubu
(te o których nie wiem proszę dostarczać do mnie – na pewno zostaną opublikowane).

Mariola Maciejewska

zdj szkolne DSCN6792 DSCN6789 DSCN6787 DSCN6783 DSCN6782 DSCN6781 DSCN6779