Sukces w konkursie informatycznym

Miłe wieści dotarły do nas z dalekiego Szczecina. Uczeń klasy IV technikum informatycznego naszej szkoły, Tomasz Krzywicki zdobył wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie „Interaktywny produkt IT 2013”, którego organizatorem jest Akademia Morska w Szczecinie.

Do konkursu można było zgłosić pracę dotyczącą dowolnej tematyki IT: stronę www, grafikę, animację, grę, aplikację, prezentację w dowolnie wybranej technologii, użytkowaną stacjonarnie lub publikowaną w sieci internetowej. Więcej o konkursie można znaleźć na stronach AM w Szczecinie.

Tomasz Krzywicki otrzymał wyróżnienie za program komputerowy „Centrum Monitoringu v1.0”. Poniżej przedstawiamy krótki opis nagrodzonej aplikacji.

Centrum Monitoringu v1.0 to rozbudowany program służący do prowadzenia monitoringu przy użyciu komputera, oraz kamer internetowych (maksymalnie 6).

Aplikacja umożliwia zdalny podgląd obrazu poprzez wysyłanie na serwer FTP, lub udostępnianie go na własnym – HTTP. Największą zaletą programu jest detekcja ruchu pojawiającego się w kadrze kamery, oraz ewentualne rozpoczęcie rejestracji obrazu po wykryciu go. W celu ułatwienia zarządzania, aplikacja posiada opcję zarządzania nią z dowolnego urządzenia posiadającego przeglądarkę internetową, oraz dostęp do sieci.

Program posiada również opcję wygenerowania strony www, wraz z wysłaniem jej na serwer FTP. Umożliwia to wygodne prowadzenie zdalnego monitoringu za pomocą strony www z wygodnym i ciekawym wizualnie interfejsem. Istnieje również opcja ustawienia podglądu chronionego – dostępnego po wpisaniu uprzednio ustawionego hasła. Uniemożliwia to nieautoryzowany dostęp niepowołanym osobom. Program posiada również opcję pakowania archiwów monitoringu do pliku .zip – pozwala to na znaczne zaoszczędzenie miejsca na dysku.

Marcin Kapturski

Ten wpis został opublikowany w kategorii Strona główna. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.