Mechanicy w Zakładzie Auto – Szlif w Kętrzynie

Dnia 06.12.2013 roku uczniowie z klasy III c/m ZSZ uczestniczyli w wycieczce dydaktycznej do zakładu Mechaniki Pojazdowej w Kętrzynie.

Jest to zakład, który zajmuje się naprawą główną silników spalinowych i regeneracją części.

Uczniowie, dzięki gościnności właścicieli zakładu Panów Ryszarda i Mariana Pędzich, mieli możliwość zapoznania się z procesem technologicznym naprawy głównej silników diesla i silników z zapłonem iskrowym, które są tam naprawiane. Przyszli mechanicy mieli również okazję zapoznać się z budową, pracą i obsługą specjalistycznych obrabiarek służących do obróbki i regeneracji części. Chłopcy wykazali się zainteresowaniem pracą mechanika oraz maszynami, które mogli tam zobaczyć. Zadawali liczne pytania, a odpowiedzi właścicieli pozwalały rozwiać ich techniczne wątpliwości. Pomimo niekorzystnych warunków atmosferycznych podróż cieszyła się zainteresowaniem młodych. „Mikołajkowa wycieczka”   z pewnością była interesującym wydarzeniem, które pozwoliło uczniom na poszerzenie i usystematyzowanie wiadomości z zakresu budowy, obsługi, eksploatacji i naprawy silników.

Mirosław Kopytko

Bogusław Suchodolski