Spotkanie z przedstawicielami Wojskowej Komendy Uzupełnień

Realizując postanowienia “Porozumienia o współpracy między Ministrem Edukacji Narodowej i Ministrem Obrony Narodowej” dotyczącego współpracy w zakresie promowania służby wojskowej; mając na uwadze potrzebę wspólnego działania w zakresie edukacji obywatelskiej, patriotycznej i proobronnej młodzieży szkolnej, dnia 23.02.2018 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z przedstawicielami Wojskowej Komendy Uzupełnień w Lidzbarku Warmińskim.

W trakcie spotkania uczniowie ostatnich klas szkół średnich zostali zapoznani z możliwością podjęcia czynnej służby wojskowej, uprawnieniami żołnieży w trakcie odbywania służby w jej ochotniczych formach oraz perspektywami rozwoju żołnierza.

Stanisław Rudziński