Przełamujemy lody – integracja grupy.

W pierwszej połowie września w auli naszej szkoły  pedagog szkolny przeprowadził 2 – godzinne zajęcia integracyjne pn. „Przełamujemy lody”, w których uczestniczyli uczniowie  klasy  I TPS, I TMT,  I TH,  I TI oraz I BS wraz  Wicedyrektorem Panią Iwoną Jedwabnik 
i wychowawcami : Panią Ewą Chmielak, Panią Mariolą Maciejewską, Panią Dagmarą Tołodziecką i Panem Andrzejem Cichockim.
Główną ideą tego spotkania, było lepsze wzajemne poznanie się uczniów, przełamanie nieśmiałości wobec siebie oraz poznanie zasad obowiązujących na terenie szkoły.
Podczas zajęć młodzi ludzie przedstawiali się na forum grupy, poprzez podanie swojego imienia nazwiska, szkoły podstawowej, którą ukończyli, a także krótko uzasadniali dlaczego akurat wybrali właśnie tę placówkę.
Następnie za pomocą ćwiczenia pn. „Plotkowanie” mieli  w formie graficznej  zaprezentować takie informacje  o sobie  jak: mój ulubiony kolor, mój ulubiony sport, moje ulubione zajęcie po szkole, czy mój ulubiony film bądź serial i przedstawić je  koleżankom i kolegom ze swojej grupy.
Ćwiczenie to, miało na celu zebranie informacji o uczniach z klasy, bliższe poznanie się uczniów, a także odszukanie uczniów o takich samych zainteresowaniach i poglądach.
Kolejnym zadaniem było dokończenie przez młodzież zdania rozpoczynającego się od słów:
„Chciałbym aby w mojej klasie……..”
„Aby moja klasa była zgrana mogę…………”,które miało pobudzić każdego ucznia do refleksji nad tym jaka może być jego klasa i co on mógłby dla niej zrobić. Padały różne odpowiedzi, ale najwięcej było dotyczących poczucia bezpieczeństwa i miłej atmosfery. 

Na koniec zajęć każdy z uczestników został zapytany o to co mu się w szkole podoba, a co chciałby  w niej zmienić.

Autor tekstu:
Barbara Magda
Pedagog szkolny

Ten wpis został opublikowany w kategorii Strona główna. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.