Promieniowanie UV a nasze zdrowie – spotkanie z lekarzem

W związku z nadmiernym korzystaniem z solariów przez młodzież przed ukończeniem 18 roku życia istnieje konieczność zwiększenia działań informacyjno – edukacyjnych, prowadzących do zmniejszenia występowania niekorzystnych skutków zdrowotnych z tego powodu.

Nadmierna ekspozycja na promieniowanie UV prowadzi do niekorzystnych konsekwencji zdrowotnych.

Promieniowanie UV jest odpowiedzialne w ponad 80% za starzenie się skóry i powstawanie zmarszczek.

Dn.18.03.2011r młodzież naszej szkoły. miała okazję zapoznać się ze zdrowotnymi skutkami wynikającymi z nadmiernego promieniowania ultrafioletowego (UV).

Uczniowie klas II TH (grupa), III TH oraz III c LP uczestniczyli w spotkaniu z lekarzem p. doktor Jolantą Kozar – chirurgiem i lekarzem medycyny estetycznej.

Podczas wykładu młodzież zapoznała się m.in. budową i schorzeniami skóry, rodzajami promieniowania UV, zdrowotnymi konsekwencjami narażania na promieniowanie UV,  środkami chroniącymi przed tego typu promieniowaniem, a także wpływie solariów na stan. skóry.

Była również możliwość skonsultowania niepokojących znamion skórnych.

Całe spotkanie było niezwykle ciekawe, młodzież szczególnie interesowała się chorobami skóry wywołanymi ekspozycja UV oraz możliwością zbadania znamion skórnych.

>>>galeria zdjęć<<<

Mariola Maciejewska