„Z pierwszą pomocą na Ty – czyli nasze zdrowie” – zajęcia w ZSP nr1

Dn. 30.03.2011r. w naszej szkole odbyło się szkolenie z pierwszej pomocy przedmedycznej.

Zajęcia prowadził Instruktor Pierwszej Pomocy Przedmedycznej Zarządu Głównego PCK – Henryk Czerwiński.

Szkolenie trwało 8 godz. składało się z części teoretycznej i praktycznej i było możliwe dzięki dotacji z Urzędu Miasta. W zajęciach uczestniczyło 27 uczniów z różnych klas naszej szkoły (osoby chętne).

Uczniowie zapoznali się m.in. z ogniwami „łańcucha życia’, zasadami resuscytacji.
Każdy z uczestników na manekinie uczył się przywracać czynność oddechowo – krążeniową poszkodowanemu.

Młodzież dowiedziała się także, jak udzielić  pierwszej pomocy w przypadku np. zadławienia, krwotoku, wstrząsu, ran, oparzeń, złamań, urazów kręgosłupa.
Zajęcia były bardzo ciekawe, cieszy fakt że młodzież biorąca w nich udział była zainteresowana dalszą nauka ppp.
Umiejętności, które zdobędą, powinien posiadać każdy człowiek, ponieważ w sytuacji jakiegokolwiek wypadku, niewielu z nas wie jak się zachować i jak udzielić pierwszej pomocy.

>>>Galeria zdjęć<<<

M. Maciejewska