POEZJA DLA POLSKI – 83. ROCZNICA WYBUCHU II WOJNY ŚWIATOWEJ

Wierszami poetów zabranych przez II wojnę światową rozpoczęliśmy w bibliotece szkolnej cykl spotkań pod hasłem „Poezja dla Polski”. Uczennice ze Szkolnego Koła Wolontariatu „Promieniści” – Wiktoria Stanosz, Nadia Zawadzka i Wiktoria Gumienniczek wraz z Mateuszem Bogdanowiczem z kl. 3 c BSIS,  przedstawili poezję patriotyczną związaną z 83. rocznicą wybuchu II wojny światowej.
Uczniowie klas II TMT i 3 bc BSIS wysłuchali wierszy poetów znanych i uznanych, zaniedbanych i zapomnianych, a także i takich, którzy dopiero w ogniu walki i ciężkich doznań tworzyli i ginęli.
Na spotkaniu uczniowie mogli obejrzeć również wystawę nowości wydawniczych dotyczących historii XX wieku.
Środowe spotkanie  było pierwszym spotkaniem zaplanowanym w ramach realizacji działań z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0.
Serdecznie zapraszamy do biblioteki szkolnej na wystawę książek i nie tylko. Znajdziecie tu mnóstwo nowych tytułów.

Elżbieta Klimus, Iwona Pieniak