Niszczą las – zniszczą i nas

Jesteśmy uczniami z klasy 2 technikum hotelarskiego w szkole ZSP nr 1 im. Kresowiaków w Bartoszycach. Bierzemy udział w projekcie społecznym “Zwolnieni z Teorii” o nazwie “Niszczą las – zniszczą i nas”. Nasz projekt jest o tematyce ekologicznej.
Naszym głównym celem jest uświadamianie ludzi a przede wszystkim dzieci o szanowaniu drzew, roślin, zwierząt i ogólnie o dbaniu o środowisko. Chcemy również uświadomić ludzi o krzywdzie, jaka może mieć miejsce, kiedy nie dbamy o otaczający nas świat. Jako grupa chcemy również zaangażować naszą rodzinę i przyjaciół do sadzenia drzew i troszczenia się o nas dom – czyli Ziemię. Dzięki naszemu projektowi, będziemy wstanie uświadomić wiele osób i pomóc walczyć o przyszłość naszą, jak i kolejnych pokoleń.
Z tego powodu, że chcemy dzielić się cenną wiedzą dotyczącą naszego środowiska, postanowiliśmy odwiedzić kilka szkół. Nasze zajęcia przeprowadziliśmy między innymi w:
• W Szkole Podstawowej nr 4 w Bartoszycach
• W Szkole Podstawowej nr 7 w Bartoszycach
• W Szkole Podstawowej nr 8 w Bartoszycach
• Przedszkolu nr 4 w Bartoszycach
Podczas zajęć przedstawiliśmy dzieciom prezentację na temat zwierząt i drzew znajdujących się w lesie, po prezentacji dzieci zgadywały jakie zwierzęta mieszkają w lesie. Następnie pokolorowali kolorowanki i ozdobili liście, które przykleili na drzewo. Pod koniec każdy dostał słodki upominek.