Jak schłodzić ziemię?

Klimat Ziemi się ociepla. Możemy się spierać, czy to przede wszystkim za sprawą człowieka, czy głównych przyczyn należy upatrywać gdzie indziej. Jednak nie można zaprzeczyć prowadzonym od kilkudziesięciu lat precyzyjnym pomiarom? Temperatura w biosferze jest coraz wyższa, zaś pokrywająca okolice bieguna północnego czapa lodowa topnieje.

          Skutki tego procesu mogą okazać się katastrofalne, zatopione całe, tętniące życiem miasta. Klęski żywiołowe uderzające z nieznaną dotychczas gwałtownością. Krainy o umiarkowanym klimacie, obfitujące w wodę, zamieniają się w gorące wysuszone stepy i półpustynie. Tereny suche toną w corocznych powodziach…

          Uczniowie naszej szkoły nie pozostają bierni wobec problemu globalnego ocieplenia. Jako podsumowanie licznych prelekcji i warsztatów na ten temat, został ogłoszony konkurs plastyczny na komiks, który objął uczniów klas pierwszych.  Na zajęciach plastyki powstały prace konkursowe, w których młodzież przedstawiła swoje pomysły na schłodzenie Ziemi, często innowacyjne i niekonwencjonalne. Ostatecznie jury przyznało miejsca za najlepsze prace.

1 miejsce – Nadia Zawadzka

2 miejsce – Wojciech Karabijowski

3 miejsce – Jakub Gołtwienko

Alina Mikołajczyk

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Strona główna. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.