NADANIE SZTANDARU ARESZTOWI ŚLEDCZEMU W BARTOSZYCACH

W dniu 24.04.2015 r. na Placu Bohaterów Westerplatte w Bartoszycach odbyły się oficjalne uroczystości nadania sztandaru Aresztowi Śledczemu w Bartoszycach. Uroczystość poprzedziła msza święta w kościele pw. Św. Jana Ewangelisty i Matki Boskiej Częstochowskiej. Wydarzenie zainaugurowało obchody Tygodnia Patriotycznego w naszym mieście. W wydarzeniu na Placu Westerplatte udział wzięli przedstawiciele służb mundurowych, władz samorządowych oraz wielu innych zaproszonych gości.
Uroczystość przebiegała zgodnie z ceremoniałem wojskowym z udziałem orkiestry wojskowej z garnizonu Giżycko. Po poświęceniu sztandaru przez ks. arcybiskupa seniora Edmunda Piszcza nastąpiło jego oficjalne przekazanie na ręce dyrektora Aresztu Śledczego
w Bartoszycach ppłk. Jacka Alberta.
Ceremonia zakończyła się defiladą pododdziałów służb mundurowych, harcerzy oraz klasy mundurowej z Górowa Iławeckiego.
Naszą szkołę reprezentował poczet sztandarowy w składzie: Martyna Rafalska, Martyna Sokalska oraz Damian Mańkowski.

Elżbieta Klimus

IMG_0011 IMG_0033 IMG_0049 IMG_0070 IMG_0245 Zdjecie1480